1.liga FBiH za rukometaše: Derbi pripao Gračanici

RK Lukavac

Piše: Sadik Sinanović

Subotnji susret u Sportskoj dvorani u Lukavcu, opravdao je epitet derbija kola. Gračanlije su pobjedomod 31:37  potvrdile dobru formu i istakle ambicije za ulazak u najviši rang bh rukometa.

Do 15. minute domaći predvođen Hrustićem i Iljazagićem odličnom igrom u napadu preokreće rezultat na četiri gola prednosti. Ipak, iskusna ekipa Gračanice u posljednja dva minuta golovima Ilića i Bašića izjednačava rezultat na 17:17.

U drugom poluvremenu Bašić sa svoja četiri gola dovodi Gračanicu do prednosti koju do kraja utakmice nisu ispustili. Lukavac je do 55. minuta igre, uspijevao držati rezultatski minus od dva gola, ali se u posljednjih pet minuta igra domaćih upotpunosti raspala.

Najbolji pojedinac u domaćem sasatvu bio je Hrustić sa ( postignutih golova, te svakako golman Halilović sa 14 odbrana. Kod gostiju se istakao Bašić sa 14 postignutih golova.