Načelnik Mujkić upriličio prijem za Hamzu Čajića, najboljeg evropskog kadeta u karateu

Hamza Čajić je nedavno, na 42. evropskom prvenstvu u karateu za kadete, juniore i mlađe seniore, održanom u Cirihu, osvojio titulu prvaka, savladavši u finalnoj borbi predstavnika Turske Ozana Gokcena rezultatom 3:0. Mladi Čajić, inače učenik lukavačke osnovne škole „Lukavac grad“, upoznao je načelnika Mujkića sa svim što je prethodilo ovom velikom uspjehu, pripremama za ulazak u reprezentaciju, te borbama s protivnicima iz drugih zemalja koje je savladao,za služeno osvojivši titulu prvaka Evrope u kategoriji kadeta + 70 kg.

U prvom kolu, savladao je reprezentativca Srbije Vladimira Brezančića rezultatom 4:1, potom Latvijca  Arvilsa Andersonsa sa 2:0,  a u trećem kolu Portugalca Rodriga Marquesa rezultatom 7:6, javlja Lukavac.ba

Načelnik Mujkić je istakao značaj postojanja sportske dvorane u Lukavcu, čiju je izgradnju, kako je rekao, pokrenuo još njegov prethodnik, dodavši  da su dobri uslovi za rad, značajni pokretači svakog uspjeha, te planove za dalje kada je u pitanju obezbjeđivanje još boljih uslova za treniranje.

U znak zahvalnosti za rezultate koje lukavački karatisti kontinuirano postižu, za Čajićevo zlato, osvojeno u Cirihu i uz želju da naš prvak Evrope nastavi sa uspjesima, načelnik Dževad Mujkić je uručio novčanu nagradu našem mladom karatisti.

Hamza Čajić i Klub borilačkih sportova „ORKKA“, predvođeni Željkom Zombrom, izabrani su nedavno i za najbolje kadete TK u 2014.g. Nakon osvojene medalje u Cirihu, mladi karatisti ORKKE, ponos su ne samo Lukavca i TK, nego i cijele Bosne i Hercegovine.

Ni ovoga puta Služba za informisanje Općine Lukavac se nije udostojila pozvati medije na prijem i tako raditi posao za koji su plaćeni.