2.liga Federacije BiH grupa Sjever: Radnički, Prokosović i Svatovac odigrali pripremne susrete

U sklopu priprema za novu sezonu, predstavnici naše općine u 2.ligi Federacije BiH grupa Sjever, odigrali su u prethodnih nekoliko dana prijateljske susrete. Obzirom na pružene partije u ovim susretima, sigurno je da će naredna sezona u ovom rangu takmičenja biti najzanimljivija do sada.

FK Radnički je nakon subotnjeg remija u Janji, sa ekipom Podrinja (2:2), jučer odigrao još jedan prijateljski meč. Ovaj put je protivnik bila ekipa federalnog prvoligaša iz Gračanice, NK Bratstvo. U jednoj izuzetno zanimljivoj fudbalskoj predstavi, mogao se vidjeti veliki broj lijepih poteza, ali i požrtvovane igre. Radnički je poveo u 45.minuti susreta, pred sam kraj prvog poluvremena, a strijelac je sa bijele tačke bio Semir Aljukić. U drugom poluvremenu na teren je istrčala prva postava ekipe iz Gračanice, te su pred sam kraj susreta gosti ipak stigli do izjednačenja. FK Radnički Lukavac 1:1 NK Bratstvo Gračanica

NK Prokosović je u utorak 18.07. na domaćem terenu ugostio prošlogodišnjeg prvaka 2.lige ekipu Slavena iz Živinica. Domaćinu je u ovom susretu nedostajalo nekoliko standardnih prvotimaca, ali su “crno-bijeli” pružili odličan otpor prvaku. Prvi gol viđen je tek u 75.minuti susreta, a nakon kornera je glavom odlično pogodio Hasmir Salihović. U 80.minuti susreta pogodio je Mirnes Salihović, da bi konačnih 0:3 postavio ponovo Hasmir Salihović, još jednim golom glavom nakon kornera. Naredne pripremne mečeve NK Prokosović igra već za vikend na turniru u Slavinovićima. NK Prokosović 0:3 NK Slaven Živinice

NK Svatovac Poljice je uspješno odradio svoju prvu ovosezonsku provjeru. Na stadionu “Krušici” savladali su goste iz Omazića rezultatom 1:0. Susret je riješen pogotkom već u 5.minuti susreta, kako su domaći poveli preko Mušića. Samo desetak minuta kasnije i Hodžić je imao odličnu priliku, ali je iz neposredne blizine loptu poslao pored gola gostiju. Za “zeleno-bijele” slijedi nastavak pripremnog ciklusa, uz odigravanje još nekoliko pripremnih susreta.   NK Svatovac Poljice 1:0 FK Omazići